Един от водещите тимове в Националната баскетболна асоциация – Индиана Пейсърс загатна, че започва да губи скорост, след като загуби с 94:102 от гостуващия Финикс Сънс. Домакините, които пуснаха 100 и повече точки в своя кош едва 6 пъти в първите си 40 мача, позволяват това да се случи вече в 4 от последните си 6 мача.

За „пешеходците“ Ланс Стивънсън се отчете с още един трипъл-дабъл (14 точки, 10 асистенции и 10 борби), ала в крайна сметка решаващи се оказаха 28-те точки, с които приключи Горан Драгич от Финикс.

„Слънцата“ имаха комфортен аванс от 17 точки на почивката след много силната първа четвърт, а в началото на третата разликата стигна до 19. Тогава в Индиана направиха тактическа рокада и звездата Пол Джордж заигра като плеймейкър, което наруши ритъма на противника. Рой Хибърт обаче бе човекът с основната заслуга за серията от 18:3, която приближи домакините на точка от противника – 76:77. Във финалната четвърт обаче Финкс благодарение на Маркийф и Маркъс Морис изработиха общо десет точки за отбора си и доведоха нещата до 78:89. Джордж отново върна Индиана в играта до 92:93, ала гостите приключиха мача със серия от 9:2 точки.