В своята зала „Стейпълс Сентър“ Лос Анджелис Лейкърс отново си припомни какво е победа и разби гостуващия тим на Кливланд Кавалиърс с 113:93. Мачът ще се запомни и със завръщането на Дуайт Хауърд, който пропусна последните 3 мача заради контузия в рамото. Центърът се отличи с „дабъл-дабъл“, като отбеляза 22 точки и грабна 14 борби.

„Това бе една бебешка стъпка, но все пак стъпка“, заяви след двубоя треньорът на Лейкърс Майк Д'Антъни. Неговият тим постигна най-високата си успеваемост при стрелбата към коша през сезона до момента – 58 процента или реализирани 40 от 69 опита. Това обаче не бе единственото върхово постижение за вечерта, като баскетболистите на Д'Антъни си раздадоха 32 асистенции.

Решаваща за изхода на мача се оказа първата част, в която Лейкърс натрупа огромен аванс – цели 17 точки. През следващата „кавалерите“ успяха да смъкнат само пет от тях и се оттеглиха на почивка при 57:45. Домакините обаче спечелиха следващите два периода и не оставиха съмнение кой отбор заслужава повече победата.

Коби Брайнът бе най-резултатен за Лейкърс с 23 точки.

За гостите от Кливланд Кайри Ървинг и Дион Уолтърс вкараха по 15 точки, а Алонсо Джий добави 14.