Баскетболистите на Денвър Нъгетс записаха своята 13-а поредна победа в НБА, след като удариха с 114:104 Оклахома Сити като гост. Постижението е рекордно за клуба в неговата история, но е на 2 успеха разстояние зад абсолютния рекорд от сезон 1969/1970, когато отборът все още се състезава в Американската баскетболна асоциация.

Шестима от играчите на „буците“ завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен за тях бе гардът Тай Лоусън с 25 точки, следван от Андре Милър с 20 точки, 9 асистенции и 7 борби. Тежкото крило Кенет Фарид имаше страхотна вечер и под двата коша, записвайки 13 точки, 15 борби и 3 чадъра.

След разменено надмощие в първите две части, Оклахома се оттегли на почивка с точка аванс – 66:65. В третата четвърт обаче Нъгетс избухнаха със серия 15:4 точки, с която иззеха контрола върху мача и нито за момент не го изпуснаха.

Звездите на Тъндър Кевин Дюрант и Ръсел Уестбруук вкараха общо 59 точки (34 за Дюрант, 25 за Уестбруук), а Кевин Мартин добави 14, но това се оказа недостатъчно за предотвратяването на загубата.