Бруклин Нетс победи Ню Йорк Никс с 96:89 след продължение в първата битка за "Голямата ябълка" между двата нюйоркски отбора в НБА.

Победата на Бруклин в новата арена Барклейс Сентър изравни отбора с Никс на първото място в Атлантическата дивизия. Двата отбора завърши при 84:84 в редовното време, а в продължението баскетболистите на Бруклин доминираха, след като вкараха осем поредни точки и спечелиха с 96:89.

Центърът Брук Лопес бе най-резултатен за Нетс с 22 точки, а Дирон Уилямс и Уолъс добавиха по 16.

Кармело Антъни, водещият реализатор на Никс, който е роден в Бруклин, бе най-резултатен за Ню Йорк с 35 точки. Тайсън Чандлър добави 28 точки за загубилия тим.

Оклахома Сити разгроми Шарлот със 114:69 в друга среща от тази нощ. Оклахома поведе на полувремето с 64:24, което е най-голямата точкова разлика след първите две части в НБА за последните 21 години. Кевин Дюрант вкара 18 точки, а Ръсел Уестбрук добави 12 точки и 11 асистенции за Оклахома.

Отборът с най-добър баланс в НБА от началото на сезона - Мемфис Гризлис, победи един от аутсайдерите Кливланд с 84:78. Зак Рандолф и Марк Гасол вкараха по 19 точки за Гризлис. Мемфис изненадващо губеше 8:28 минути преди края, но след серия от 13:4 в края стигна до победата.