Пол Пиърс отбеляза победния кош при успеха на Бостън Селтикссъс 103:102 точки над Атланта Хоукс в мач от първенството на НБА.

Пиърс завърши с 34 точки, а Бостън спечели мача, след като във втората част губеше с 16 точки разлика.

Това бе първа загуба за Атланта този сезон след шест поредни победи.

7 секунди преди края Хоукс водеше, но с коша на Пиърс домакините спечелиха мача и записаха осма поредна домакинска победа над този съперник.

Вашингтон Уизардс победи Юта Джаз с 95:87 точки и сложи край на серията си от 5 поредни загуби от началото на сезона.

Баскетболистите на Вашингтон направиха серия от 12 поредни точки и от една пасив поведоха с 93:82 две минути преди края на двубоя.

Юта игра без своя титулярен център Мехмет Окур, който се завърна в родината си Турция, за да посети своя болен баща. Това бе втора загуба за "джазмените" в осем мача.

Карлос Буузър записа 20 точки за Юта, а Си Джи Милс добави 16.

Във Финикс Трейси Макгрейди вкара 22 от совите 27 точки през второто полувреме при успеха на Хюстън над "слънцата" с 94:82 точки.

Срещата бе изключително груба и ще се запомни с двама изгонени играчи и седем технически нарушения.

Лос Анджелис Лейкърс продължава без загуба от началото на сезона, след като записа седми пореден успех - над Ню Орлиънс като гост с 93:86 точки.

Брайънт и Дерек Фишър отбелязаха всеки по 20 точки за "езерняците".

В Мемфис баскетболистите на Ню Йорк Никс вкараха рекордните 19 тройки при победата над Гризлис със 132:103 точки.

Уилсън Чандлър записа личен рекорд в кариерата си от 27 точки, докато за Мемфис това бе първа домакинска загуба за сезона.