Бостън Селтикс нанесе тежък удар на Ню Йорк Никс, след като го разгроми със 104:59 точки в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Това бе третата най-тежка загуба в историята на Никс, като Нейт Робинсън, който бе най-резултатен с 11 точки за нюйоркчани, вкара тройка с финалната сирена и предотврати изравняване на рекордното поражение. Най-тежката загуба на отбора е с 58 точки разлика от Юта на 14 декември 2000 година.

Кевин Гарнет игра само 22 минути и записа 8 точки преди да получи почивка и да напусне терена в средата на третата част, след като Бостън водеше с 69:34 точки.Пол Пиърс и Рей Алън също напуснаха игра, но през последните 10 минути, като реализираха всеки по 21 точки.

Байрън Дейвис се отличи с 27 точки при победата на Голдън Стейт със 113:94 точки над Хюстън Рокетс, като това бе осма победа в последните девет мача за тима. Стивън Джаксън добави 19 точки, а Ал Харингтън - 18 за Голдън Стейт, който вече има положителен баланс от 8 победи и 7 загуби, въпреки че стартира сезона с шест поредни поражения.

В Лос Анджелис Кобе Брайънт вкара 24 точки, а Саша Вуячич реализира рекордните 22 точки в своята кариера при успеха на Лейкърс над Денвър със 127:99. Андрю Бинъм добави 12 точки и 13 борби, а Люк Уолтън - 14 точки за 27 минути. Резервите на Лейкърс вкараха 63 точки срещу 29 за тези на съперника. За Денвър Кармело Антъни се отличи с 23 точки, а Алън Айверсън добави 21. Загубата е трета поредна за Нъгетс. Антъни бе изгонен от игра 6:18 минути преди края, след като удари доста грубо във врата Вуячич.