Глен Дейвис вкара 18 точки за 22 минути на полето при победата на неговия Бостън с 96:89 у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс в четвъртия мач от финалната серия в Националната баскетболна асоциация. Дейвис "Биг Бейби" вкара пет точки, а неговият съотборник Рей Алън добави четири при решителната серия от 9:0 в полза на "зелено-белите" в последния период, довел до изравняване на победите в серията на 2:2.

Близо 20-хилядната публика в зала "Бостън Гардън" пък подкрепяше своите любимци със скандирания "победете Ел Ей". Осем минути преди финалната сирена на двубоя "келтите" поведоха със 71:64, отбелязвайки деветте си поредни точки, след като губеха с 62:64.

Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 19 точки, а Кевин Гарнет добави 13 за успеха на домакините. Рей Алън пък завърши с 13 точки.

Кобе Брайънт наниза 33 точки за "езерняците", но те нямаше как да спасят неговия отбор от поражението. Пау Гасол завърши с 21 точки и 10 борби за отбора от Калифорния.

Бостън имаше превъзходство при овладените топки - 41:34 в полза на "келтите".

Мач номер пет от серията е в неделя отново в "Бостън Гардън".