Женският национален отбор по баскетбол загуби и втората си среща от международния турнир в Бормио, Италия. Днес момичетата на Георги Божков отстъпиха на един от най-силните отбори в Европа - Русия с 54:73, съобщи bulgarianbasket.com.

Треньорът Божков заложи на стартова петица: Милена Томова, Албена Бачкова, Елена Йоловска, Теодора Петрова и Наталия Топалова. Както и вчера българките изиграха силно първо полувреме, след което резултатът бе равен 32:32. Последва слаба трета четвърт, в която България успя да вкара само 9 точки. В последната част рускините се разиграха и направиха победата си убедителна.

България допусна 20 технически грешки в срещата, а освен това високите рускини овладяха 8 топки повече в борбата под коша (40 на 32 в тяхна полза).

Добре се включи новото попълнение на Лукойл Нефтохимик Наталия Топалова. След като не игра в мача срещу Италия вчера, днес Топалова бе най-резултатна с 15 точки. Тя бе единствената баскетболистка от българския отбор, преминала двуцифрената граница.

Екатерина Димитрова и Светла Асенова не бяха по екип за днешния мач. Димитрова има контузия и ще почива до началото на следващата седмица. Освен тях треньорът Божков не използва Силвия Пеева и Ана Римпова.

България: Томова 8, Бачкова 0, Йоловска 6, Петрова 7, Топалова 15 (Славова 2, Костова 5, Златанова 3, Димитрова 0, Чиров 8)