Отборът на Турция победи Черна гора с 72:68 (14:18, 27:13, 12:20, 19:17) в двубой от група А на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Тбилиси, Грузия.

Така турците записаха първи успех на шампионата, подобно на световния шампион Испания. Следващият мач на Турция е срещу България в събота, 3 септември, а черногорците ще се изправят срещу Белгия.

Двата състава изиграха много оспорван сблъсък, който се реши в последните секунди.

Черна гора поведе с 18:14 след първата четвърт, но със силна втора част воденият от треньора Ергин Атаман състав обърна до 41:31 на почивката. Пак черногорците имаха предимство в третата четвърт и излязоха напред с 53:51 преди последните 10 минути.

С тройка на Боян Дублевич Черна гора дръпна с 5 точки при 66:61 при оставащи четири минути. Турските баскетболисти обаче успяха да наваксат, а 33 секунди преди финала Фуркан Коркмаз даде преднина от 69:68 за своя тим.

Натурализираният американец Шейн Ларкин беше най-резултатен за Турция с 18 точки и 7 асистенции, а Джеди Осман добави 15 точки и 4 борби.

За Черна гора Боян Дублевич завърши с 18 точки, 6 борби и 3 асистенции.