Отборът на Сърбия стана първият четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже след драматична победа със 73:72 (19:27, 15:9, 20:14, 19:22) над Хърватия.

Хърватите започнаха по-добре мача и в края на първата четвърт дръпнаха с 8 точки при 27:19, което беше най-голямата преднина в тяхна полза в срещата.

Сърбите постепенно намериха играта си и стигнаха до обрат в резултата още в началото на третата част, а 4:24 минути преди края дори изградиха аванс от 64:57.

Със силни изяви в края хърватите стигнаха до 72:72 само 5,9 секунди преди финалната сирена. В последната секунда обаче бързата атака на Рашич бе спряна с фаул на Давор Куш.

Рашич беше точен при първия си удар от наказателната линия, а след това умишлено пропусна втория, за да изтече времето, с което хърватите така и не получиха възможност за последна атака.

Центърът Ненад Кръстич беше най-полезен за победителите с 16 точки, а Александър Рашич добави 15 точки.

За Хърватия с 21 точки се отличи Марко Попович с 21 точки.

За място на полуфиналите Сърбия ще играе срещу победителя от мача между Гърция и защитаващия титлата си Испания.

Четете новините от Световното първенство по баскетбол със съдействието на bwin.