Успешната серия от 12 поредни победи на Макаби Тел Авив бе спряна в Израел. Воденият от националния ни селекционер Пини Гершон тим загуби като гост на третия във временното класиране Макаби Хайфа със 76:79 точки.

Грандът от Тел Авив обаче е сигурен на лидерската позиция в шампионата един кръг преди края на редовния сезон, а на 19-ти април посреща настоящия първенец на страната Холон.

„Съставът на Хайфа беше по-уверен и концентриран, но не затова загубихме. Нямам оплаквания от играчите си. Знам каква е причината, но не искам да говоря за това. Няма да се ядосвам”, коментира Гершон след третото поражение за тима му през сезона в местната лига.

Двубоят с Хайфа бе решен от наказателни удари в края. Макаби водеше с 45:40 точки на почивката, но след неубедителна трета четвърта, влезе в последната с пасив - 53:58 точки.