Домакинът на Евробаскет 2013 Словения приключи участието си на шампионата с победа над Украйна с 69:63 точки. Словенците останаха на пето място, в подножието на върха, но се разделиха с публиката в 16-хилядната „Стожице Арена” в Любляна по шампионски. Словения завърши със 7 победи и 4 поражения в турнира.

Подкрепяни от ентусиазираните си фенове баскетболистите водени от треньора Божидар Малкович започнаха сковано двубоя с Украйна и губеха с 16:23 точки след първата четвърт. Още до почивката обаче домакините обърнаха резултата в своя полза и на почивката поведоха с 40:36 точки.

СНИМКИ: Словения остана без медал, но се раздели по шампионски с Европейското

източник: Gong.bg, Мария Мицова

През второто полувреме Словения вдигна разликата до 12 точки, а след третата част водеше с 54:44. Украйна на американския треньор Майк Фратело се бори до последно, но силите стигнаха само до намаляване на разликата и крайното 69:63 в полза на домакините.

Словенците доминираха в борбата под коша, като овладяха 48 срещу 34 борби за Украйна. Горан Драгич завърши като най-резултатен за домакините с 19 точки, 7 борби и 4 асистенции.

За Украйна, чийто тим остава на шестото място на първенството най-много отбелязаха Пух Джетър и Игор Зайцев, който приключиха с по 12 точки.