Русия е първия отбор, който се класира за ½-финалната фаза на Европейското първенство по баскетбол, което се провежда в Испания.

„Сборная” победи изключително трудно Франция с 75:71 в четвъртфинален сблъсък, игран тази вечер в Мадрид.

Двубоят бе изключително равностоен, като дори на полувремето французите имаха преднина от три точки – 42:39. След третата част пък преднината на „петлите” се запази три точки.

Всичко се реши в последната четвъртина, която завърши при резултата 22:15 за Русия, с което „сборная” спечели срещата с 75:71.

За руснаците най-много точки отбеляза Хряпа – 16, а Холден и Моргунов добавиха съответно по 15 и 14. За Франция Диау вкара 17 точки, а Тони Паркър добави 15.

В момента се играе другият четвъртфинален мач, в който се срещат домакините Испания и Германия.