Мъжкият национален отбор на България по баскетбол завърши със загуба в квалификациите за ЕвроБаскет 2022. В мач без значение за крайното класиране в групата "лъвовете" отстъпиха с 61:80 (16:19, 22:24, 16:13, 7:24) на Босна и Херцеговина. Разликата в точките се получи едва в последната четвърт на мача.

Талантът Константин Костадинов направи страхотен дебют, завършвайки с 11 точки (три тройки) за 20 минути игра. 11 точки вкара и Христо Захариев, 10 добави Андрей Иванов.

Момчетата на Росен Барчовски си осигуриха виза за еврошампионата още след победата над Латвия. България завърши на трета позиция с 2 победи и 4 загуби в групата. Босна пък постигна петата си победа в потока и приключва кампанията като лидер с 5 победи и една загуба.

Почивка днес получиха натурализираният американец Дий Бост и Чавдар Костов, който бяха заменени от Николай Стоянов и дебютантът Константин Коев.