Българският национален отбор по баскетбол се сбогува с надеждите си за участие на ЕвроБаскет 2017, след като загуби с 67:72 срещу Украйна в Ботевград.

Именно украинците бяха съперник на България за втората позиция, а за целта се нуждаехме от победа с 10 точки. За съжаление обаче усилията на българските баскетболисти не се увенчаха с успех и така останалите два двубоя с Косово и Словения на практика се явяват протоколни.

Двубоят започна добре за "лъвовете", които след първата част поведоха с 18:16. За съжаление обаче лошата игра в средата на мача доведе до голям пасив, който въпреки усилията в последната четвърт не бе заличен.

Момчетата на Любо Минчев имаха възможност поне да стигнат до победата, тъй като минута преди края губеха само с 2 точки. Няколко неточни стрелби обаче доведоха до загубата.

Александър Везенков вкара 19 точки за България, а натурализираният американец Дий Бост добави 12. За Украйна Вячеслав Кравцов вкара 18, а Денис Лукашов се отличи с 14.