Националният отбор на България постигна втора победа в група В на Европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, дивизия Б в София.

В зала "Универсиада" състезателите, водени от треньора Константин Папазов победиха Словакия с 69:56 (14:14, 21:8, 14:20, 20:14) в среща от третия кръг.

Така националите ни до 20 години вече са с актив две победи и едно поражение.

Освен Словакия, България победи Албания с 84:54 точки във втория кръг, а на старта загуби от фаворита Словения с 52:73 точки.

Българите водеха с 35:22 на почивката, но играчите на Словакия намалиха изоставането си през третата част, а след серия от 7:0 в началото на последната четвърт изравниха - 49:49. Националите отговориха с 13 безответни точки за 62:49 и без проблеми спечелиха мача.

Мирослав Васов се отличи за българския тим с 24 точки, 4 борби и 3 асистенции, а по 14 отбелязаха Иван Алипиев и Йордан Минчев. Минчев добави 9 борби и 7 асистенции.

За Словакия Матей Дргон записа 19 точки.

Днес е почивен ден на шампионата, а във вторник, 17-и юли България излиза срещу Молдова от 18.15 часа в "Универсиада".

В сряда, 18-и юли пък е последната среща на нашите - с Естония също от 18.15 часа.

Европейското първенство в дивизия Б продължава до 22-и юли.