Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години победи Естония и си осигури място в осмицата на Европейското първенство за тази възраст, Дивизия Б, което продължава в София. Българите спечелиха труден мач срещу естонците с 58:56 точки в последния си мач от своята група В и си осигури място на четвъртфиналите.

Националите приключиха груповата фаза с 4 победи и 1 загуби - от фаворита Словения.

Естонците направиха всичко по силите си да обърнат мача накрая, но българите повече искаха успеха и заслужиха място сред осемте най-добри в турнира, пише официалният сайт на родната централа.

Съперник на България на четвъртфиналите ще е отборът на Латвия. Мачът е на 20-и юли отново в зала "Универсиада".

Днес капитанът на националния отбор за младежи до 20 години Йордан Минчев показа, че е истински лидер на тима и завърши с 18 точки и 13 борби.

Мирослав Васов отново бе на ниво и завърши с 12 точки, 11 и 12 борби, 7 от които в нападение, добави Кръстан Кръстанов, а Иван Алипиев завърши с 9 точки.

Утре, 19-и юли е почивен ден на шампионата.