Младежкият национален отбор по баскетбол победи Хърватска на Евробаскет 2007 с 88:70. Момчетата на Иван Чолаков водеха през цялото първо полувреме, разликата достигна дори 11 точки в наша полза (41:30).

Хърватите отговориха със серия от 9:0, но все пак се оттеглихме на почивката с три точки аванс 43:40,информира bulgarianbasket.com.

Три минути и половина преди края на срещата българите водеха със 71:69, но последва серия от 17:1 до края и всичко бе решено в полза на момчетата на Иван Чолаков. Хърватите успяха да отбележат само един наказателен удар в тези последни минути на мача.

Чавдар Костов от своя страна вкара 9 от общо 18-те си точки в тази част от мача.

Над всички отново бе Иван Лилов с 25 точки (4 тройки), 9 овладени топки, 5 асистенции. Брат му Любомир Лилов и Стойо Чолаков добавиха по 12 точки за втората победа на българите на този шампионат.