Олимпийският шампион Аржентина загуби от Литва със 75:79 точки в първия си мач от група А на олимпийския турнир по баскетбол за мъже в Пекин.

Баскетболистите на Литва водеха през целия мач като на почивката имаха преднина от 4 точки - 34:30.

1:34 минути преди финалната сирена с кош на Луис Скола Аржентина изравни - 75:75, но до края Линас Клейза реализира тройка след асистенция на Шарунас Ясикевичус, а Рамунас Сискаускас добави един наказателен удар.

Петима играчи на Литва завършиха с двуцифрен резултат като най-много точки вкара Линас Клейза - 13, а 12 добави Робертас Явтокас.

За Аржентина 19 точки записа Ману Джинобили, а 15 - Андрес Носиони.

Отборът на Литва неизменно е в топ 4 на последните четири олимпийски игри, като има три бронзови медала и 4-то място от Атина'2004.