На Евробаскет 2008 за юноши до 18 г. в Гърция българският тим отново загуби нещастно, пак със същата разлика - 4 точки. След като вчера поражението се дължеше само на много слабата първа четвърт, днес пък момчетата на Йордан Колев изпуснаха победата срещу много силен съперник буквално в последните секунди. Съперникът бе Хърватия (18), а резултатът – 67:71, информира bulgarianbasket.com.

За България отличен мач, въпреки крайния неуспех, изигра Христо Захариев - дабъл дабъл от 15 точки и 11 борби, плюс 5 асистенции, 3 отнети топки и 1 чадър.

Иво Славчев завърши с 11 точки, след като вкара само 3 от началото на втората четвърт до края на мача. Божидар Аврамов също записа 11, а Александър Янев - 12, към които добави и 7 борби и 4 асистенции (втори най-полезен за нашите след Захариев). Димитър Маринчешки завърши с 8 точки и 5 борби.

Хърватският плеймейкър Тони Простран, който е юноша на КК Задар (с изиграни мачове и при мъжете за новия отбор на Деян Иванов) наниза в коша на нашите общо 23 точки (3 тройки) и подаде 5 асистенции.

Утре от 14.30 часа нашият отбор среща Латвия в третия мач в групата.