Вицешампионът Испания постигна третата си победа на олимпийския турнир по баскетбол при мъжете. В среща от група "Б" "ла фурия" надигра с 92:71 състава на Аржентина.

Испанците, които са действащи европейски шампиони, поведоха с 45:30 в края на втория период, след като изоставаха с 0:8 в първите минути на мача. До края на двубоя Испания не срещна трудности в увеличаването на аванса си.

Най-резултатен за победителите беше Руди Фернандес, завършил с 23 точки, докато Николас Лапровитола реализира 21 точки в актива на "гаучосите".

Испания постигна три поредни успеха след лошия си старт и спечели второто място в групата. На четвъртфиналите испанците ще срещнат бронзовия медалист от последното световно първенство Франция в повторение на четвъртфинала от Лондон 2012.

Аржентина е на четвърта позиция в група "Б" и в директните елиминации ще играе срещу олимпийския шампион САЩ. Американците са в серия от 22 поредни победи на олимпиади.

В другата среща от турнира по баскетбол Хърватия надигра европейския вицешампион Литва с 90:81. Хърватите завършват на първо място в групата с осем точки и на четвъртфиналите ще играят дерби със световния вицешампион Сърбия.

Литва е на трета позиция в група "Б" и във фазата на директните елиминации ще се изправи срещу Австралия.

Срещи от последния кръг в група "Б" на олимпийския турнир по баскетбол за мъже на Игрите в Рио де Жанейро:

Нигерия - Бразилия 69:86 (31:42)
Испания - Аржентина 92:73 (71:57)
Литва - Хърватия 81:90 (41:47)