Исландия направи ситуацията в група F на световните квалификации, където е и България, още по-непредвидима. Скандинавците записаха първи успех, след като победиха у дома Финландия с 81:76.

България пропиля 16 точки аванс и отстъпи пред Чехия

Двата тима изиграха много равностойно първо полувреме. След паузата гостите взеха инициативата и преди последната част водеха с 8 точки. Исландия обаче направи силен финален щурм и след 26:13 в заключителния период спечели мача.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Хермансон с 26 точки. Линюр Байринсон добави 14, а Хьойкюр Паулсон има 11. За Финландия Джамар Уилсън бе над всички със 17 точки, Карл Линдбом се отчете с 14, а 13 добави Мико Койвисто.

След този двубой едноличен лидер с пълен актив от три победи е Чехия, докато България, Финландия и Испландияса с баланс 1-2. Утре националите ни имат мач в Хелзинки, а победата в него ще е от голямо значение с оглед на представянето на останалите отбори.