Българският младежки национален отбор по баскетбол записа втора победа за един ден срещу Румъния. След като сутринта се наложи над юношите до 18 години, тази вечер тимът победи и връстниците си до 20 години с 60:51.

Двубоят в един от новите спортните комплекси в Букурещ, и утре ще бъде последван от още един между младежите на България и Румъния, от 11 часа.

Румънците водеха в резултата в първите три части, но те преминаха с много слабо съдийство, от което българският щаб остана недоволен, и заяви претенциите си преди последната четвърт. След реакцията към съдийската маса, реферите изравниха малко везните, и това веднага си пролича в резултата. След 30 минути домакините водеха с 50:44, но без подкрепа от арбитрите, бързо загубиха преднината си. Последната част завърши при резултат 16:1 в полза на България, и така младежите ни взеха втора победа в неделния ден.

„Не сме доволни от съдийството в първите три части. След нашата реакция нещата се нормализираха,” каза наставникът на младежите Петър Клечков след двубоя. „Реалната разлика между двата отбора е около 20 точки, но ние направихме и доста грешки.”