България загуби драматично с 59:61 (10:14, 22:14, 9:17, 18:16) срещу Хърватия на четвъртфиналите в дивизия "Б" на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 16 години в София.

Тимът, воден от селекционера Лазар Коцев, игра равностойно срещу своя противник, като водачеството в резултата се сменяше по няколко пъти във всеки период. Точно 2.29 минути преди края хърватките поведоха с 60:57, а в оставащото време до края успяха да съхранят крехката си преднина.

Най-резултатна за България стана Илияна Георгиева с 19 точки, докато Барбара Вунич реализира 12 точки за Хърватия.

До края на шампионата българките ще играят за разпределение на местата между пето и осмо. Съперник на България в следващия мач ще бъде загубилият двубоя между Португалия и Сърбия.