България се класира за четвъртфиналите в дивизия "Б" на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 16 години в София. Момичетата на Лъчезар Коцев надделяха в зала "Универсиада" над Люксембург с 80:69 (24:18, 23:17, 22:18, 11:16) в среща от последния четвърти кръг в група "D" на континенталния шампионат и със 7 точки завършиха на второто място в класирането след Украйна.

Домакините започнаха сковано и допуснаха ранно изоставане с 5:11, но постепенно наваксаха и малко след началото на втората четвърт дръпнаха с 32:20. Българките продължиха да доминират и след малко повече от седем минути през третата част увеличиха преднината си до 24 точки при 67:43, с което до голяма степен предрешиха мача.

В последната четвърт момичетата на Коцев се поотпуснаха и позволиха на съперника да направи загубата си малко по-почетна.

Илияна Георгиева беше най-добра за успеха с 23 точки, 13 борби и 5 асистенции. Микаела Калева допринесе с 20 точки и 10 борби, а Анастасия Калева също записа "дабъл-дабъл" със 17 точки и 10 борби. Кира Кулон се отличи с 21 точки и 9 борби за Люксембург.

На четвъртфиналите българките ще играят в четвъртък срещу Хърватия.