Националният отбор на България за жени до 20 години победи Гърция с 69:62 (18:18, 24:14, 11:14, 16:16) в първата контрола между двата отбора преди началото на Европейското първенство в дивизия "В" в тази възрастова група.

В зала "Триадица" в столицата българките изковаха успеха си в края на втората четвърт, когато направиха серия от 14:3 точки в рамките на три минути. Тя доведе резултата до 40:30 в тяхна полза.

През второто полувреме играта бе доста по-равностойна, дори с известен превес на гъркините, но в крайна сметка българският тим удържа победата си.
Най-резултатна за България с 24 точки бе Петя Бояджиева, докато Гергана Иванова добави 12 точки.

За Гърция 15 точки отбеляза капитанката Елена Цинеке.

Двата отбора ще изиграят още една контрола в неделя, отново в зала "Триадица", този път от 11:30 часа./БТА