Азербайджан победи гостуващия Швеция с 82:76 в среща от група "Б" на Европейските квалификации по баскетбол за мъже. С успеха азерите се изкачиха на върха на класирането с 11 точки. Вторият Германия, който е с два мача по-малко и има пълен актив от 10 точки, по-късно днес приема България. Швеция пък излезе на трето място в подреждането с 9 точки, колкото имат и българите.

След поделено надмощие в първите две части азерите се оттеглиха с минимален аванс от 40:39 на почивката. Шведите стигнаха до обрат, но след серия от 10:0 в края на третата и началото на последната четвърт азерите отново си върнаха преднината и дръпнаха с 65:58.

Шведите съкратиха пасива си до 66:69, но само за 40 секунди последва нова серия за домакините от 7 безответни точки и 6:03 минути преди края те поведоха с двуцифрена разлика при 76:66. Натурализираният турчин Орхан Хаджиева беше най-полезен за домакините с 28 точки и 13 борби. Фуад Нифталиев добави 17 точки, а Расим Башак се отличи с 13 точки и 8 борби.

За скандинавците Йонас Йеребко завърши с 20 точки и 9 борби, а Йоаким Келбом прибави 19 точки и 13 борби.

Гардът Томас Масамба, който подсили състава на българския клубен шампион Лукойл Академик за новия сезон, се отличи с 10 точки, 7 борби и 7 асистенции.