Литва загуби последния си мач от предварителна група А на олимпийския турнир по баскетбол за мъже, след като отстъпи със 75:106 точки пред Австралия.

За Австралия Андрю Богът записа 23 точки. Още петима играчи на победителите завършиха с над 10 точки - Брад Нюли, Крис Ансти, Патрик Милис, Дейвид Барлоу и Глен Савил.

За Литва Ксистоф Лавринович завърши с 14 точки и 8 борби. Римантас Каукенас и Линас Клейза добавиха по 12 точки.

Отборът на Австралия водеше с 28:14, а на почивката имаше преднина от 55:29.

Литва, трикратен бронзов медалист от олимпийски игри, прекъсна серията си от четири поредни победи.

Поражението е без значение за тима на Литва, който със сигурност ще завърши на първо място в групата и ще срещне 4-я от група В.

Иран не успя да запише победа на олимпийските игри в Пекин, след като загуби с 57:91 точки от Хърватия и остана на последното място в група А.

Мохамадсамад Никхах завърши с 25 точки и 5 борби за Иран. За Хърватия четирима играчи записаха повече от 10 точки - Марин Розич и Марко Томас вкараха по 16, Никола Пркачин добави 15, а Дамян Рудез - 13 точки.

В група В Гърция победи Китай с 91:77 точки. Въпреки това домакините са на четвърто място в групата и вероятно ще срещнат Литва на четвъртфиналите.

Бившият европейски шампион Гърция водеше през целия мач и без проблеми стигна до успеха.

Най-резултатни за победителите бяха Йоанис Бурусис и Василеос Спанулис с по 19 точки.

За Китай Яо Мин завърши с 16 точки и 5 борби.