Ману Джинобили вкара 24 точки и поведе отбора на Аржентина във важната втора част срещу Тунис. Аржентинците победиха с 92:69 и излязоха начело в група А преди късния днешен мач между САЩ и Нигерия.

Карлос Делфино добави 21 точки, а Луис Скола завърши с 20. Тунизийците остават на последно място с три поражения в три мача.

Аржентина също разби Тунис на баскетбол и оглави групата

източник: Reuters

Изненадващо африканците водеха с 14 точки след първата четвърт- 14:28, но звездите от НБА, играещи за клубове като Сан Антонио, Финикс и Милуоки, обърнаха развоя до 29:28 след 15 безответни точки. Енергията на отбора на Тунис стигна до равенството до почивката, а веднага след началото на третата четвърт Джинобили откри с тройка. Оттук до края на мача Аржентина в нито един момент на изпусна лидерската позиция. Салах Межри завърши с 19 точки за Тунис, а Мурад Ел Мабрук добави 16.