Отборът на Левски разби вечния съперник ЦСКА със 121:78 в дербито от 14-ия кръг на Националната Баскетболна лига, което се игра в зала „Христо Ботев”.

Баскетболистите на Константин Папазов започнаха много силно двубоя срещу „армейците” и на първото техническо прекъсване водеха с 27:24. ЦСКА се държа сравнително добре срещу своя съперник във втората четвъртина и двата тима се оттеглиха на почивка със седем точки разлика в полза на Левски – 50:43.

През втората част на мача, домакините заиграха още по-добре и бележеха от почти всяка позиция, като разликата в полза на „сините” след третата четвъртина се увеличи на цели 23 точки – 83:60.

В крайна сметка, Левски победи своя съперник с цели 43 точки разлика – 121:78. Маркъс Хол направи трипъл дабъл за победителите, след като реализира 31 точки, взе 11 борби и даде 12 асистенции. Станислав Славейков също направи отличен мач, вкарвайки 30 точки, докато Стефан Георгиев също бе отново на ниво с 22 отбелязани точки, 10 борби и 4 асистенции.

Крум Дойчинов бе най-добър за ЦСКА, след като отбеляза 27 точки и взе 5 борби. Сергей Цветков пък записа на актива си 17 точки, 2 борби и 1 асистенция.

В другите срещи от днес, Лукойл – Академик победи с 93:80 като гост на Евроинс Черно Море, а Рилски Спортист надви Сливен в Самоков с 92:54.