Гръцкият гранд Олимпиакос загуби от гостуващия ЦСКА Москва с 81:97 в среща от 24-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Това е шести пореден успех за руския тим, който е втори в класирането с 19 победи и 5 загуби. Олимпиакос е на осмо място с баланс 12-12, след като загуби пети пореден мач в турнира.

Двата тима играха равностойно до 28-ата минута, след което руснаците направиха серия от 26:7 и решиха мача.

Българският национал Александър Везенков игра 7:12 минути като резерва за Олимпиакос и се отличи с 5 точки. За гръцкия тим най-полезен беше Зак Лидей с 21 точки и 9 борби, Василис Спанулис записа 14 точки и 7 асистенции, Йоргос Принтезис добави 12 точки. Кори Хигинс с 18 точки и Нандо Де Коло с 16 бяха най-резултатни за гостите от Москва.

В испанското дерби от кръга Барселона победи шампиона от миналия сезон Реал Мадрид със 77:70. Каталунците записаха четвърти пореден успех и са пети в класирането с 15-9, а Реал е на трета позиция с 18-6.

Преди началото на двубоя беше почетена легендата на клуба Хуан Карлос Наваро, който игра за Барселона между 1997 и 2018 година. На специална церемония беше изваден от употреба екипа с номер 11, който Наваро носеше при каталунците.

За победителите се отличи Тома Юртел със 17 точки и 10 асистенции, а Анте Томич добави 22 точки и 13 борби. За Реал Руди Фернандес вкара 15 точки, а Антъни Рандолф - 12.

Будучност (Черна гора) отстъпи пред Байерн Мюнхен  със 75:89. Едуин Джаксън завърши с 19 точки за Будучност, а Владимир Лучич вкара 18 за Байерн.