Гръцкият тим Олимпиакос загуби като гост на Анадолу Ефес (Турция) с 65:75 (22:18, 13:18, 14:20, 16:19) в среща от 23-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но през третата и четвъртата част домакините доминираха.

Българският национал Александър Везенков игра 13:33 минути за Олимпиакос и се отличи с 4 точки, 4 борби и 1 отнета топка. За гръцкия тим най-резултатен беше Янис Стриелниекс с 14 точки.

За победителите се отличиха Крунослав Симон с 13 точки и Адриен Мьорман с 12. Анадолу Ефес е на четвърто място с 15-8, а Олимпиакос е на шеста позиция с 12 победи и 11 загуби.

Руският гранд ЦСКА (Москва) разгроми гостуващия Гран Канария (Испания) със 107:85 (29:20, 27:22, 27:22, 24:21) в друга среща от турнира. За победителите Серхио Родригес реализира 18 точки, а ЦСКА Москва постигна пета поредна победа.

ЦСКА е на второ място в класирането с 18 победи и 5 загуби, а Гран Канария е на шеста позиция е на предпоследната 15-а позиция с баланс 6-17.