Отборът на Олимпиакос с българина Александър Везенков в състава победи Байерн Мюнхен с 89:69 точки в мач от 27-ия кръг в Евролигата. Успехът е едва втори в последните 8 мача за гръцкия тим, а до края на редовния сезон остават само три кръга.

Олимпиакос продължава битката за класиране в плейофите този сезон. „Червените” от Пирея са с актив 14 победи и 13 поражения и заемат седмото място преди изиграването на всички срещи от 27-ия кръг.

Българският национал Александър Везенков игра 14 минути и не успя да се разпише, но овладя 3 борби. Най-резултатен за Олимпиакос беше Зак Лидей с 23 точки.

Домакините, които бяха без лидера си Василис Спанулис, взеха ранен аванс в срещата, а но почивката вече водеха с 50:31 точки.

Байерн Мюнхен е 11-и във временното подреждане в Евролигата с 12 победи и 15 поражения.

Финландецът Петери Копонен бе най-резултатен за немския тим с 15 точки.