Гръцкият гранд Панатинайкос победи като гост ЦСКА Москва със 78:77 точки в среща от 26-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже и записа четвърти пореден успех.

Гостите стигнаха до успеха с невероятна тройка на Ник Калатес 0.3 секунди преди сирената. Домакините водеха почти през целия мач, а две минути преди края имаха аванс от 7 точки.

ЦСКА Москва е на второ място в класирането с баланс 20-6, а Панатинайкос се изкачи и дели осмата позиция с Олимпиакос. Двата тима имат по 13 победи и 13 загуби.

ДеШоун Томас беше най-резултатен за победителите с 12 точки, а по 11 добавиха Калатес и Джеймс Гист. За ЦСКА Москва се отличи Серхио Родригес с 23 точки, а с 14 завърши Кори Хигинс.

Лидерът в класирането Фенербахче записа 22-и успех за сезона след победа над гостуващия Барселона с 88:82 точки. Домакините изравниха клубния си рекорд, след като вкараха 17 тройки в мача.

Минута след началото на двубоя старши треньорът на Барселона Светислав Пешич беше изгонен, след като получи две технически нарушения.

Баскетболистите на Фенербахче отстъпваха с 37:50 в средата на третата част, но стигнаха до обрат след силна последна четвърт, която спечелиха с 36:21.

За победителите се отличи Костас Слукас с 22 точки и 11 асистенции. Али Мухамед се отчете с 19, а Николо Мели добави 13 точки. Яка Блажич беше най-резултатен за каталунците с 15 точки. Крис Сингълтън и Анте Томич останаха с по 12.

Баскония (Испания) разгроми Будучност (Черна гора) с 82:62 точки и записа трети пореден успех в турнира.

За домакините Патрисио Гарино вкара 16 точки, а 13 добави Марселиньо. За Будучност със 17 точки, 4 борби, 4 асистенции и 4 отнети топки завърши Норис Коул.

Срещи от 26-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

ЦСКА (Москва) - Панатинайкос (Гърция) - 77:78 (20:18, 21:17, 18:23, 18:20)
Фенербахче (Турция) - Барселона (Испания) - 88:82 (16:23, 21:15, 15:23, 36:21)
Баскония (Испания) - Будучност (Черна гора) - 82:62 (23:15, 16:19, 25:15, 18:13) /БТА