Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен при победата на Арис над гостуващия Драма със 78:75 (20:12, 19:24, 13:16, 26:23) в среща от 17-я кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже.

Везенков започна в титулярната петица и завърши с 20 точки, 4 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 36:24 минути на полето.

Арис заема четвърта позиция във временното класиране с 28 точки от 11 победи и 6 загуби. Лидер е Панатинайкос с 32 точки.

Александър Янев

източник: Gong.bg

Шампионът на Австрия Гюсинг недделя като домакин Ушак Спортиф (Турция) с 91:63 (20:11, 28:16, 13:21, 30:15) в мач от петия кръг във втората групова фаза на европейския клубен турнир "Еврочалъндж".

Българинът Александър Янев завърши с 14 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 21 минути като резерва за Гюсинг.

Другият българин в австрийския тим Чавдар Костов се отличи с 9 точки и 5 борби за 23 минути. Той започна в стартовата петица. Гюсинг е трето място в класирането в група J с две победи и три загуби. Лидер е Нантер (Франция) с 3-2. /БТА