Калоян Иванов вкара само три точки при катастрофалната загуба на Виве Менорка у дома от ДКВ Хувентуд. Крайният резултат 68:93 говори сам по себе си за тоталното превъзходство на гостуващия отбор.

Срещата се игра пред 5350 зрители в Менорка. След тази загуба отборът на Иванов е на опашката в АСВ без победа от 4 изиграни мача, информира bulgarianbasket.com.

Българинът влезе като резерва, игра 9 минути и вкара само една от стрелбите си (общо 6). Американецът Крис Мос вкара най-много за Менорка, докато за гостите Демънд Малет отбеляза 20 точки за 29 минути игра. ДКВ Хувентуд и Акасваю Хирона водят в класирането с пълен актив след този кръг.

В следващия кръг Калоян Иванов и отборът му имат друга тежка задача – домакинство на ТАУ Керамика.

В същото време Васил Евтимов не успя да се разпише за Групо Капитол Валядолид при загубата на отбора му с 68:74 като гост на Гранада. Евтимов игра 10 минути и взе 4 борби. Най-добър за домакините бе бившият играч на ЦСКА Карлос Чери с 14 точки и 3 асистенции.