Калоян Иванов и неговият Виве Менорка допуснаха втора загуба в шампионата на Испания. Отборът на българския талант претърпя поражение у дома от победителя в Еврокупата на ФИБА - Акасваю Хирона с 81:99, информира bulgarianbasket.com.

Калоян Иванов бе титуляр за своя отбор и игра общо 17 минути. За това време той завърши със 7 точки.

Срещата започна зле за Менорка. Първата част бе за гостите от Хирона и те я спечелиха с 24:16. Втората бе равностойна като домакините успяха да намалят пасива си само с една точка.

В третата част гостите съумяха отново да дръпнат в резултата, а в последната и да затвърдят втората си победа в първенството.

Марк Гасол бе най-резултатен в двубоя с 27 точки, а за домакините Крис Мос вкара най-много - 22.