Олимпиакос победи като гост Арис с 68:64 (25:12, 19:16, 12:19, 12:17) в среща от четвъртия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже.

Българският национал Александър Везенков започна като титуляр за Олимпиакос и игра 22:24 минути срещу бившия си тим Арис, в който бяха първите му стъпки в големи баскетбол. Той завърши със 7 точки, 8 борби и 1 асистенция.

Домакините засвидетелстваха уважението си към българското крило и преди началото на двубоя Везенков получи букет от клубното ръководство на Арис, както и много аплодисменти от феновете.

Възпитаниците на Дейвид Блат започнаха отлично мача и поведоха с 16 точки - 15:9, а на почивката имаха аванс от 44:28.

Домакините изиграха по-добро второ полувреме и намалиха пасива си, особено в последните минути на двубоя.

По 11 точки за Олимпиакос реализираха Василис Спанулис и Георгиос Принтезис.

За Арис Лъки Джоунс вкара 25 точки за 25:40 минути игра.

Олимпиакос записа четвърта поредна победа и дели върха в класирането с вечния съперник Панатинайкос и с Перистепи.

Отборът на Арис е съперник на Левски Лукойл в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Гръцкият тим гостува на отбора на Константин Папазов в сряда в зала "Универсиада".