Българският баскетболист Калоян Иванов игра 30:14 минути като  титуляр при победата на Андора срещу гостуващия Сарагоса със  72:59 (22:10, 11:13, 23:24, 16:12) точки в среща от 13-ия кръг  на мъжкото баскетболно първенство на Испания.

Българинът завърши със 8 точки, 8 борби и 3 отнети топки и 1  чадър. Андора се изкачи на 13-о място в класирането с пет победи и  осем загуби от началото на сезона, а лидер е Уникаха Малага с  11-2. На 30-и декември Андора гостува на Естудинатес.

В дербито на кръга Барселона победи Реал (Мадрид) със 76:68  точки.  Шампионът Гюсинг, с българина Александър Янев в състава си,  победи като гост Оберварт с 88:82 точки в среща от 18-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Австрия.  Янев беше титуляр, игра пълни 40 минути и се отличи с 14  точки, 10 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и 2 чадъра. Другият българин Чавдар Костов не участва в срещата поради  контузия. Гюсинг е на четвърто място в класирането с 12 победи и 6  загуби./БТА