Баскетболният Барселона с българина Александър Везенков в състава победи Локомотив Кубан като гост с 92:66 точки във втория двубой от четвъртфиналната серия от Евролигата между двата тима и изравниха на 1:1 победи. Следващите два мача са в Барселона и при успех, испанците ще се класират за Финалната четворка на най-престижния европейски клубен баскетболен турнир.

В серията се играе до три победи от 5 възможни срещи, а при равенство 2:2, петият решителен мач ще е в Русия.

Везенков обаче не получи почти никакво игрово време от треньора Шави Паскуал, като се появи на терена само за 28 секунди.

Барселона доминираше изцяло в двубоя, като преднината на каталунците дори достигна 27 точки. В първата част испанците дръпнаха с 24:19, а на почивката вече водеше с 48:31 точки.

В края на трета част гостите вече имаха преднина от 22 точки при 71:49 и въпреки, че баскетболистите на Локомотив Кубан намалиха до 11 точки разликата в последната четвърт, Барса отново увеличи оборите и приключи мача при 92:66 точки в своя полза.

Лидерът на Барселона легендата Хуан Карлос Наваро бе най-резултатен с 18 точки.