Испанският вицешампион Барселона стартира със загуба участието си в четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Каталунците загубиха като гост на Локомотив Кубан (Русия) с 61:66 (19:17, 14:10, 20:23, 8:16) точки.

Играе се до три успеха от пет мача. Втората среща е на 15 април отново в Краснодар.

Отборът на Барселона загуби двубоя след драматични последните четири минути. На почивката гостите от Испания имаха аванс от 33:27, а в третата част поведоха с 42:35.

Българският баскетболист Александър Везенков игра 8 минути като резерва за каталунците и се отличи с 2 точки и 1 борба. Той вкара кош със сирената за 53:50 за Барса след 30 минути игра.

Руският тим направи обрат 54:53 в началото на последната четвърт, но съперниците им отново излязоха напред в резултата и водеха с 61:58 4:21 минути преди края.

След това обаче домакините вкараха 8 безответни точки, спечелиха мача и поведоха с 1:0 в серията.

За победителите със 17 точки завърши Антъни Рандолф, а 11 точки добави Малкълм Дилейни.