Фенербахче (Турция) и ЦСКА Москва (Русия) загубиха вторите си срещи от четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбол за мъже.

Руският тим, който беше втори в редовния сезон, отстъпи у дома през Баскония (Испания) с 68:78. Така резултатът в серията е равен - 1:1 победи, играе се до три успеха. За победителите Дарън Хилиард беше най-резултатен с 16 точки, Шейвън Шийлдс добави 15, а Венсан Поарие се отличи с 14 точки и 15 борби.  Кори Хигинс вкара 15 точки за ЦСКА Москва, Уил Клибърн и Серхио Родригес записаха по 14.

Победата е първа за Баскония над ЦСКА в Москва от финалната четворка през 2005 година. Следващият мач е на 23 април в Испания.

Жалгирис (Литва) изненадващо победи като гост лидера в редовния сезон Фенербахче с 82:80 и изравни серията на 1:1 победи. Домакините имаха преднина от 17 точки в хода на мача, но гостите спечелиха последната част с 22:9. Турският тим изравни 80:80 с кош на Луиджи Датоме 39 секунди преди края, а Едгарас Улановас донесе победата на Жалгирис 23 секунди преди сирената.

Жалгирис сложи края на перфектната рекордна домакинска серия на Фенербахче този сезон, която включваше 18 поредни успеха.  Улановас завърши двубоя с 20 точки, 7 борби, 2 асистенции. Найт Уолтърс вкара 14 точки, а Брандън Дейвис добави 13. Луиджи Датоме беше най-резултатен за Фенербахче със 17 точки и 9 борби. Костас Слукас остана с 15 точки и 6 асистенции.

Следващите два мача от серията са в Каунас.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбол (играе се до три победи от пет мача):

ЦСКА Москва (Русия) - Баскония (Испания) - 68:78
* Резултатът в серията е 1:1 победи.

Фенербахче (Турция) - Жалгирис (Литва) - 80:82
* Резултатът в серията е 1:1 победи. /БТА