Защитаващият титлата си Реал Мадрид стартира с трудна победа над гостуващия Панатинайкос със 75:72 (43:35) в четвъртфиналните плейофи на баскетболната Евролига за мъже.
Испанците имаха превъзходство през първото полувреме, а малко след почивката дръпнаха с 49:35. Постепенно гърците започнаха да стопяват пасива си и още преди средата на последната четвърт изравниха за 64:64, а в последствие 3:52 минути преди края дори поведоха със 72:66.

Реал се съвзе и до сирената направи серия от 9 безответни точки, за да спечели. ПАО имаше шанс да стигне до изравняване, но ДеШон Томас и Кийт Лангфорд последователно направиха пропуски в последната атака. Джефри Тейлър беше най-добър за домакините с 13 точки, а Фабиен Козьо добави 12. Ник Калатес беше лидер за гостите със 17 точки.

В друга четвъртфинална среща Анадолу Ефес спечели срещу гостуващия Барселона със 75:68 (40:36) и също поведе с 1:0 победи в серията до три успеха. Турците имаха инициативата през цялата среща и заслужено триумфираха. Василие Мичич се отличи с 21 точки и 7 асистенции за домакините, а Адриен Мьорман допринесе с 12 точки и 5 борби. Анте Томич беше лидер за Барса с 14 точки.

Първи срещи от четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбол (играе се до три победи от пет мача):

Анадолу Ефес (Турция) - Барселона (Испания) - 75:68 (40:36)
Реал Мадрид (Испания) - Панатинайкос (Гърция) - 75:72 (43:35)