Българският национал Александър Везенков започна в стартовата петица на Барселона при загубата в гостуването на Олимпия Милано със 74:78 (39:39) в среща от четвъртия кръг на баскетболната Евролига.

Везенков завърши с 6 точки и 5 борби за 16:42 минути на полето. Най-полезен за каталунците беше Тома Юртел с 13 точки и 7 асистенции, а с 13 точки завърши и Хуан Карлос Наваро.

За италианците силен мач направи Джордън Тиодор с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции.

Гостите започнаха по-добре и в средата на втората четвърт имаха преднина от 15 точки при 34:19, но със силна серия в последните пет минути на първото полувреме италианците изравниха за 39:39 на почивката.

Двубоят продължи равностойно, като Барса за последно поведе в началото на последната четвърт при 56:54, но със 7 безответни точки Олимпия обърна до 61:56 и удържа преднината си до края.

Така тимът от Милано записа първи успех в надпреварата, а Барселона също има само една победа в първите си четири мача.

Реал Мадрид и Олимпиакос продължиха победните си серии и остават със 100 процентов актив.

Испанците спечелиха срещу Жалгирис в Каунас с 87:66 (40:31) след рекордните в кариерата си в Евролигата 29 точки на Лука Дончич, който завърши и с 9 борби и 4 асистенции.

Друг словенец Кевин Пангос пък беше лидер за литовския отбор с 20 точки и 5 асистнеции.

Гърците пък надделяха над гостуващия руски Химки с 92:75 (49:40). Никола Милутинов беше най-резултатен за вицешампионите от миналия сезон със 17 точки, след като записа 8 от 8 успешни изстрели от полето. С 15 точки завърши Йоргос Принтезис.

Алексей Швед с 23 точки беше най-добър за руснаците, които допуснаха първо поражение в кампанията.

Цървена Звезда навакса дефицит от 10 точки през второто полувреме и стигна до обрат срещу гостуващия Макаби Тел Авив с 87:84 (39:49).

Сърбите изиграха силна трета четвърт, след която се оттеглиха с аванс от 62:61, а решаващ беше кошът на Тейлър Рочести 24 секунди преди сирената за 86:84.

ДеШон Томас пропусна за израелците от зоната на трите точки 8 секунди преди края, след което Бранко Лазич реализира един от двата наказателни удара, а ДеАндре Кейн не успя да изравни с изстрел от дистанция със сирената и белградчани триумфираха за втори път през сезона./ БТА