Александър Везенков игра само четири минути за испанския баскетболен гранд Барселона, който отстъпи със 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19) на литовския Жалгирис Каунас в мач от Евролигата за мъже.

Това е второ поредно поражение за каталунците в най-престижната клубна надпревара по баскетбол, докато Жалгирис е с баланс 2-1.

Българският национал Везенков завърши срещата с едно нарушение и без точки, докато Адам Ханга отбеляза 19 за Барселона, а Петери Копонен и Кевин Серафен добавиха по 13. Василие Мицич вкара 20 точки за Жалгирис и записа осем асистенции, а Кевин Пангос завърши с 16 след три точни изстрела от пет опита от зоната за три точки.

Жалгирис отбеляза пет поредни точки през първата четвъртина, а по този начин поведе в мача и повече не загуби инициативата. Тройка на Пангос в самото начало на втората четвъртина даде шест точки аванс на Жалгирис, който завърши първото полувреме именно с такава преднина при 45:39 и задържа аванса си до края за 81:75.

Реал Мадрид остана начело в Евролигата, след като записа трета победа от три мача. Испанците се наложиха със 100:90 (30:28, 24:26, 27:20, 19:16) срещу италианския Олимпия Милано, след като Лука Дончич отбеляза 27 точки, към които добави осем спечелени борби и шест асистенции.

Реал Мадрид е с баланс 3-0 и е равен с два отбора на върха. Руският Химки надигра сръбския Цървена звезда с 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23) за третата си победа в Евролигата, докато гръцкият Олимпиакос се наложи с 69:68 (18:18, 17:15, 16:12, 18:23) над израелския Макаби Тел Авив./БТА