Валенсия загуби втория мач срещу Алба в Берлин, със 73:78, но благодарение на победата си от първата среща в Испания, с общ резултат от 159:132, стана първият полуфиналист в Еврокъп.

Валенсия владееше ситуацията и в двата мача, като поведе и в Берлин, успявайки да дръпне с до 10 точки. Алба все пак не се отказа, за да поднесе поне една последна победа на феновете си, и успя да го стори.

Реджи Рединг вкара 12 от своите общо 24 точки в четвъртата част, и изведе своя тим до успеха. Рединг добави на сметката си и осем борби и седем асистенции.

Боян Дублевич бе най-резултатен за Валенсия с 14 точки.

Съперник на Валенсия в полуфинала ще бъде победителят от сблъсъка между Нижни Новгород и Апоел Йерусалим.

В другия полуфинал ще се срещнат победителите от двойките Будивелник-Цървена звезда и ТЕД Анкара-Уникс Казан. Всички останали полуфиналисти ще станат ясни в сряда.

Полуфиналите ще се играят от 1 до 9 април, отново на разменено гостуване, какъвто е форматът и за финала.