Отборите на Валенсия, Уникс и Апоел Йерусалим взеха победи в първите срещи от четвъртфиналните сблъсъци във втория по сила клубен турнир по баскетбол на Стария континент- Еврокъп. Мачът между Будивелник и Цървена звезда се изигра ден по-рано и приключи с успех на Будивелник с 82:79 точки.

Снощи Валенсия разби Алба Берлин като домакин с 86:54 точки, а Уникс Казан взе добра преднина след победа като гост в Турция над ТЕД Анкара с 81:68 точки. В четвъртата двойка Апоел Йерусалим записа 81:78 точки срещу Нижни Новгород, оставяйки много въпросителни за реванша.

Двубоят Алба Берлин- Валенсия е на 25- март, а другите реванши са на 26-и март. Те са: Цървена звезда- Будивелник, Уникс Казан- ТЕД Анкара и Нижни Новгород- Апоел Йерусалим.