Панатинайкос сложи край на победната серия на Фенербахче в Евролигата по баскетбол за мъже и вече няма отбор без загуба в топ 16 на турнира. Гърците постигнаха четвърти пореден успех в група Е, след като надделяха с 76:71 (36:36) в Атина в среща от осмия кръг на надпреварата.

Двубоят беше много оспорван, като 52 секунди преди сирената домакините имаха аванс от само точка при 72:71, но до края Елиът Уилямс вкара кош и два наказателни удара и осигури триумфа на Панатинайкос. Уилямс беше най-резултатен за гърците с 14 точки, а Мирослав Радулица добави 13 точки и 5 борби. Епке Юдо беше най-полезен за турците с 19 точки, 7 борби и три блокирани изстрела. Фенербахче остана лидер със 7 победи и 1 поражение, а ПАО е трети с 5 победи от 8 мача.

Локомотив Кубан Краснодар (Русия) надделя над гостуващия Цедевита Загреб (Хърватия) с 87:73 (44:33) и се утвърди на втора позиция, записвайки шести успех в група Е. Домакините дръпнаха с 35:15 до средата на втората четвърт и не допуснаха изненада. Антъни Рандолф беше лидер на руснаците с 28 точки, 13 борби и 5 асистенции. За хърватите, които са последни в подреждането само с две победи, единствен Миро Билан постигна двуцифрен актив с 11 точки. Той добави и 6 борби.

Дарушшафака (Турция) се измъкна от дъното и се изкачи на шесто място, след като постигна втори успех в надпреварата над друг аутсайдер Уникаха Малага (Испания) с 78:55 (37:28) на собствен терен. Домакините спечелиха всяка едно от четирите части, а с 21 точки и 8 борби се отличи Люк Харангоди. Миндаугас Кузминскас и Фран Васкес вкараха по 12 точки за испанците, които вече са на предпоследната седма позиция също с 2 победи от 8 мача.

В група F ЦСКА Москва (Русия) постигна шеста победа и запази лидерската си позиция след 108:98 (53:46) у дома над съгражданите си от Химки. Милош Теодосич беше най-добър за столичани с 28 точки, а Нандо де Коло се отличи с 19 точки и 8 асистенции. Виктор Хряпа пък записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 11 борби. За Химки, който е четвърти в подреждането с 4 победи и 4 поражения, Алексей Швед и резервата Тайрийс Райс вкараха по 16 точки, като Райс взе и 12 борби.

Шарунас Ясикевучис

източник: БГНЕС

Лаборал Куча Витория (Испания) остана втори също с шест победи в осем след 71:65 (32:32) над гостуващия Жалгирис (Литва). Домакините наваксаха изоставане от 45:53 през последната четвърт, като стигнаха до обрат след решаваща серия от 11:2 точки в последните четири минути на мача. Дариъс Адамс беше най-резултатен за испанците със 17 точки, а резервата Янис Бурусис се отличи с 16 точки и 11 борби. За литовците, които са последни в класирането само с една победа досега, с 13 точки и 13 борби се отличи Ян Вуюкас.

Защитаващият титлата си Реал Мадрид постигна пета победа в топ 16 на надпреварата след оспорван и драматичен мач срещу Брозе Баскетс в Нюрнберг. 69 секунди преди края резултатът беше 86:86, а до сирената Фелипе Рейес вкара четири пъти от наказателната линия, а между двата фаула Густаво Айон направи решителен блок след изстрел на Брадли Уонамейкър 12 секунди преди края. Серхио Юй беше най-добър за гостите с 21 точки, а Рейес добави 18 точки. Резервата Дариъс Милър вкара 20 точки за германците, които са предпоследни в група F с три победи в осем мача.