Руският УНИКС Казан преодоля квалификациите и се класира за групоавта фаза на Евролигата по баскетбол за мъже.

На финала на квалификационния турнир руснаците победиха френския Вильорбан с 88:79 (22:20, 17:33, 25:11, 24:15) точки.

УНИКС стигна до успеха след обрат в края на мача. Фрaнцузите имаха аванс от 14 точки на почивката, а след това поведоха с 60:41. Руснаците обаче направиха серия от 20:0 точки, а в началото на последната четвърт 11:2 и стигнаха до успеха.

Джеймс Уайт завърши с 21 точки за победителите, а Д Ор Фишър се отчете с 18 и 8 борби.

За Вильорбан Дейвид Андерсен приключи с 27 точки и 9 борби. УНИКС Казан ще допълни група "А" в Евролигата и ще гостува на Анадолу Ефес в Истанбул в първия мач от груповата фаза./БТА