Евролигата ще има нов шампион. Защитаващият титлата си Реал Мадрид се провали на старта на Финалната четворка в испанския град Витория-Гастейс като допусна обрат от ЦСКА Москва.

Руският гранд изглеждаше аут от надпреварата до броени минути преди края, но се добра до големия финал след 95:90.

Нандо Де Коло вкара 10 точки в последните 10 минути, за да помогне на ЦСКА да спечели след пасив от 14 точки на старта на последната четвърт. Той и Серхио Родригес завършиха с по 23 точки. Уил Клайбърн вкара 18, а Кори Хигинс 11, включително последните удари от наказателната линия, с които изравни резултата. Фабиен Касьор водеше атаката на Реал с 18, Серхио Йул добави 12, Антъни Рандолф 12, а Факундо Кампацо и Руди Фернандес по 10.

Реал водеше през цялото време без последните две минути на мача, в които вдъхновеният отбор на ЦСКА обърна мача.

източник: БГНЕС

Другият финалист е Анадолу Ефес, който в изцяло турски сблъсък победи Фенербахче с 92:73 точки.

За Анадолу Ефес това бе трето поредно участие в топ 4, но за първи път отборът ще играе финал.